Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nábytok z masívu nie je čo býval, prekvapí

Pre milovníkov nábytku z masívu sme pripravili v tomto roku rad nových kolekcií, ktoré rozhodne prekvapili. Dnes si predstavíme v skratke tie, ktoré sa stali v priebehu roka populárnej au vás obľúbené. Dnešný článok bude malou rekapituláciou, čo všetko je vďaka novým a stále sofistikovanejšie designom možné. A najviac samozrejme oslovil detský nábytok z masívu, ktorý sa stáva viac farebnejší a veselší. Nechýba ani rada dekorácií určená ku kolekciám nábytku z masívu pre deti. Najširšiu ponuku detského nábytku z masívu sme vám predstavili od dánskeho a belgického výrobcu. A aby bolo hľadanie jednoduchšie, rozhodli sme sa nábytok z masívu ešte rozdeliť na detský nábytok pre dievčatá a detský nábytok z masívu pre chlapcov. Z čoho môžete vyberať a čo rozhodne môžeme označiť za netradičné?

 

 

Detský nábytok z masívu pre chlapcov

V ponuke nájdete detské izby z masívu pre chlapcov a ďalej detské postele z masívu pre chlapcov. Ostatné samostatné diely nábytku z masívu ako sú komody, písacie stoly či skrine sú potom určené ako pre dievčatá, tak pre chlapcov. Ponuka je naozaj veľmi široká a je z čoho vyberať. Dánsky výrobca predstavuje kolekcie nábytku z masívu len v bielom, transparentnom prevedení, je teda zachovaná viditeľná štruktúra dreva. K bielemu nábytku potom možno vybrať dekorácie, ktoré ešte len z danej kolekcie vytvorí dizajn pre chlapcov, alebo pre dievčatá. Niektoré zo zostáv detských izieb sú potom v odtieni hnedom, červenom, alebo tradičným modrom, typické farby do interiéru školáka, študenta. Sú tiež návrhy detských izieb, ktoré sú vhodnejšie pre menšie deti a návrhy, ktoré osloví najmä rodičia už študentov.

 

Dětská postel Pino Space  

 

Prvý návrh detskej izby v modro zelenom prevedení je ideálnym riešením interiéru pre predškoláka a školáka. Druhý návrh je vhodný pre väčšie dieťa, ktoré už študuje. Dizajn je samozrejme menej farebný a elegantnejšie. Tiež je v návrhu umiestnená už trojdverová šatníková skriňa, veľký písací stôl a regál na knihy a učebnice. Odtieň spojenie prírodnej hnedej s čiernou tiež nahráva pre vybavenie interiéru väčšieho dieťaťa.

 

Ak nechcete zariaďovať celú detskú izbu, ale hľadáte napríklad len detskú posteľ z masívu, alebo riešenie pre dve deti v podobe poschodovej postele z masívu aj táto možnosť existuje. V ponuke opäť postele rozdelené pre dievčatá a chlapcov a veľmi obľúbené sú poschodové postele z masívu či multifunkčné postele, ktoré šetria miesto v detskej izbe. Už dávno nie sú v ponuke len klasické poschodové postele, ale sú aj poschodové postele s úložným priestorom, alebo šatníkovej skrini. Multifunkčný dizajn nábytku z masívu je možný len vďaka novým technológiám výroby.

 

  

 

Typickým príkladom môžu byť návrhy detských postelí na fotografiu. Dizajn nábytku z masívu úplne zmenil svoju podobu. Nábytok je viac účelový, je kladený dôraz aj na priestor a predovšetkým potom úsporu miesta v detskej izbe. Tiež odtiene sa úplne zmenili. Ešte nedávno to bol len prírodný odtieň dreva borovice, ktorý nábytok z masívu ponúkal. Nábytok z masívu dnes je rozhodne moderný, nie je to nič tradičného. Samozrejme okrem zachovania materiálu dreva.

 

 

Detský nábytok z masívu pre dievčatá

Aj do tejto kategórie sme zaradili ako ucelené zostavy detských izieb z masívu, tak detské postele a poschodové postele pre dievčatá. Je naozaj z čoho vyberať a ani tu nechýba široká paleta najrôznejších odtieňov, vrátane ružovej a fialkovej, ktoré nemôžu v ponuke chýbať. Malá zmena je v ponuke postelí oproti nábytku určeného chalanom. Pre dievčatá máte ešte k dispozícii kategórii posteľou s nebesami, ktoré sú tiež vyrobené z dreva borovice.

 

Dětská postel Amori s nebesy

 

Určite nám dáte za pravdu, že návrhy detských izieb z masívu na ilustračných fotografiách sú nádherné. Môžeme povedať, že zvolený dizajn je romantický až nežný. Ale nezabúdajme, že aj veľmi praktický, funkčné. Nábytok z masívu predovšetkým v maximálnom využití doznal tú najväčšiu zmenu a zostavy dnes sú stále viac obľúbené.Farebnosť, rad dekorácií a funkčnosť. Čo ďalej? pri nábytku z masívu ako u jedného z mála môžeme tiež povedať zdravotnú nezávadnosť, ktorá je predsa predovšetkým v detskej izbe toľko dôležitá. Ale ešte niečo, čo možno na prvý pohľad nie je zrejmé a platí pre interiér dievčatá aj chlapca. Drevo ako materiál má veľmi pozitívne účinky na psychiku nielen detí, ale aj nás dospelých. V dnešnej pretechnizovanej a bohužiaľ i nebezpečné dobe je návrat k prírodným materiálom naozaj veľmi dobrou voľbou.