Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nové dizajny a trendy nábytku z Francúzska

Ak chcete vybaviť váš interiér netradične, nebojme sa použiť ani označenie výstredne, potom hľadajte v ponuke nábytku francúzskeho výrobcu. Jeho designy nás a dúfame že aj vás, prekvapujú už niekoľko rokov, v podstate od samotného počiatku čo francúzsky nábytok prezentujeme na slovenskom trhu. Aj dnes vám chceme predstaviť novinky z ponuky tohto výrobcu, ktoré rozhodne stoja za inšpiráciu. Štýl, ktorý je osobný a podľa výberu môže charakterizovať majiteľa interiéru. Ponuka nábytku do obývacej izby, detskej izby, spálne i ďalších interiérov je v tomto roku a na sezónu roku budúceho úplne niečím iným. Nové dimenzie vo svete bývania otvoria vašu fantáziu a to ani nemusíte byť dizajnérmi. S francúzskym nábytkom je vybavovanie interiéru pre každého naozaj zábavou.

 

 

Nové trendy do detskej izby

Dizajn nábytku do detskej izby, ktorý bol prvýkrát predstavený tento rok na výstave nábytku v Nemecku, je môžeme povedať ovplyvnený pretechnizovanom dobou. Dnes už aj predškolák vlastní mobil, tabliet či inú modernú elektroniku a s ohľadom na tento vývoj reagoval pri navrhovaní dizajnu detského nábytku aj francúzsky výrobca. Nehovoríme, že tento vývoj je dobre, skôr naopak, ale dobu nezmeníme. Taká je a ako také je potrebné sa prispôsobiť. Všetko je rýchlejšie, viac funkčné a praktickejšie a rovnakým vývojom potom prechádza aj dizajn. Jeden príklad za všetky. Poschodová posteľ Hashtag, ktorá je ideálnym riešením vybavenie detskej izby v prípade, keď nemáte k dispozícii príliš priestoru. Poschodová posteľ vám ušetrí veľa miesta zase na iné predmety či ďalší nábytok. Ale také poschodové postele šetriace miesto v izbe máme v ponuke už niekoľko rokov. Čo nás však u tejto postele prekvapilo je vlastný koncept, kedy nechýba ani miesto na umiestnenie lcd monitoru, ktorý tak možno do postele priamo zabudovať, alebo usb konektor "ready" pre nabíjanie elektroniky. A to hneď vedľa lôžka. Áno, vývoj nezastavíme, je potrebné sa iba dobe prispôsobiť, ak v nej chceme normálne žiť.

 

   

 

Vo vnútornom priestore postele, teda pod lôžkom, je niečo ako šatňa. Tá nahrádza klasickú šatníkovú skriňu a navyše oblečenie nie je nikde vidieť. Tak ako sme naznačili hneď na začiatku, ideálne riešenie pre zariadenie rozmerovo malej detskej izby. Celkovo sa nám dizajn javí vhodnejšie pre vybavenie interiéru školáka, chlapca. Ponuka nábytku v novom, trendy prevedení pre dievčatá samozrejme tiež nechýbajú.

 

Aj tu sme zaznamenali úplne nový vývoj dizajnu nábytku. Novinkou sú toaletné stolíky, ktoré dnes už môžu byť aj súčasťou vybavenia detskej izby, alebo študentskej izby dievčaťa, slečny. Ešte v časoch nie tak dávnych sme si dokázali predstaviť toaletný stolík iba u mamičky v spálni. A vždy toaletné stolíky malé i väčšie dievčatká toľko lákali. Dnes už môžu mať svoj vlastný. Otázkou, ktorú nechávame byť k zamysleniu je, či je to opäť ten správny smer. To už je na každom z rodičov na posúdenie.

 

 

Príkladom toaletného stolíka pre mladé slečny je riešenie z kolekcie Volage na ilustračnej fotografii. Francúzsky výrobca zvolil aj veľmi žiadané, kontrastné spojenie odtieňov bielej s čiernou. Stolík je veľmi praktický a jeho rohová varianta nájde uplatnenie aj v menšom interiéri detskej izby. Môžeme povedať, že dizajn je ako by Francúzi povedali veľmi "chic", elegantný, štýlový.

 

 

Nové trendy do spálne

Aj v návrhoch určených pre vybavenie spálne nás vlastne veľmi prekvapila ponuka toaletných stolíkov. Úplne nový dizajn, ktorý je funkčný a veľmi praktický a stolík v podstate možno uplatniť alebo využiť aj ako klasický písací stôl. Moderné, jednoduché línie u ktorých je kladený dôraz predovšetkým na praktické využitie toaletného stolíka tak umožňuje, aby tento diel nábytku nebol len módnou ozdobou interiéru spálne bez väčšieho využitia.

 

Príkladom je toaletný stolík na ilustračnej fotografii. Keď je jeho doska sklopená, v podstate máte písací stôl, keď ju odklopíte, máte toaletný stolík. Síce sa stratila tradičná okázalosť a akási elegancia, ale je tu naozaj veľmi praktické využitie a opäť predovšetkým v malom interiéri, kedy multifunkčné designy ušetrí veľa starostí s využitím priestoru.

 

 

Nové trendy nábytku do obývacej izby

Ponuka trendy tematických konferenčných stolíkov úplne zatienila ostatné nové kolekcie. Prvýkrát sú predstavené a samozrejme prvýkrát u nás si môžete zaobstarať konferenčný stolík s určitým témou a to podľa vlastného vkusu a podľa toho čo je vám najbližší. Je tu napríklad ponuka konferenčného stolíka s tematikou brooklynského mosta, alebo s tematikou rýdzo francúzskeho štýlu. V ponuke sú vhodné stolíky ale aj pre umiestnenie do študentskej izby dievčatá či slečny. Pre bližšie predstavu aspoň niekoľko príkladov. Čo je naozaj trendy do obývacej izby.

 

Konferenční stolek Ness

 

V kolekcii Ness, ktorá tieto nové, trendy konferenčné stolíky predstavuje, nájdete celý rad ďalších námetov. Farebný polep na hornej doske stola dáva nielen vlastnému stolíku, ale celému interiéru celkom inú tvár. Ponuka sa nám naozaj veľmi páči a do budúcnosti si myslíme, že vývoj bude týmto smerom. Náročná, pretechnizovaná doba bude prinášať stále viac veselých, povedzme uvoľňujúcich atmosfér dizajnov.