Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nové dizajny písacích stolov poteší

Je veľmi dobre, že výrobcovia neustále rozširujú ponuku písacích stolov pre domáce využitie. Bohužiaľ stále častejšie si nosíme prácu domov, pretože doba je náročná. Bez internetu sa dnes už snáď nikto ani nezaobíde a tak v každej domácnosti je minimálne jeden počítač. Písací stôl sa tak za posledných desať, možno aj dvadsať rokov stal bežnou súčasťou vybavenia každej domácnosti. Pokiaľ nepatríte k tým šťastlivcom, ktorí majú k dispozícii samostatnú miestnosť pre vybavenie kancelárie, potom je treba písací stôl umiestniť do niektorého zo súčasných interiérov. A najčastejšie to je obývacia izba, alebo spálne. My sa prikláňame k umiestnenie písacieho stola do obývacej izby, pretože ako radia odborníci, v spálni by žiadna elektronika nemala byť. Umiestniť písací stôl do existujúceho, už vybaveného interiéru obývacej izby už dnes nie je našťastie žiadny problém. Ponuka dizajnov a odtieňov písacích stolov je z roka na rok väčší a vybrať si môže každý. Otázkou skôr je, či potrebujete písací stôl k občasnej práci či len na vybavenie súkromnej pošty či ku každodennej práci, teda písací stôl by mal dokázať ponúknuť viac. Čo je a nie je možné o tom bude dnešný článok, ktorý je zameraný na písacie stoly do vašej domácnosti.

 

 

Písací stôl len k občasnému využitiu

Nemusí byť v zásade nijako rozmerovo veľký. Ak má slúžiť napríklad len na umiestnenie notebooku pre vybavenie súkromné pošty či surfovanie po internete, potom stačí jednoduchý, ale samozrejme účelový dizajn. Ďalšou otázkou je, koľko máte pre umiestnenie písacieho stola miesta. Tiež sú rôzne typy písacích stolov, ktoré sme u nás v ponuke rozdelili do niekoľkých kategórií. Rohové písacie stoly sú vhodné pre malé interiéry, klasické písacie stoly a písacie stoly z masívu, ktoré ponúka štýlový, špecifický dizajn. Medzi najčastejšie obstarávané písacie stoly patria v modernom dizajne vyrobené z laminátu či mdf dosky. Čo sa týka dizajnu tak vedie rohové prevedenie písacieho stola, ktoré zaberá v danej miestnosti najmenej miesta a navyše je možné viac využiť vzhľadom na odkladacie a úložné priestory.

 

 

Psací stůl Gaming     Psací stůl Infine

 

Veľkou výhodou u ponuky rohových písacích stolov francúzskeho výrobcu je, že môžete stôl zostaviť variabilne. Orientovaný na ľavú, alebo pravú stranu. Ak zaobstaráte rohový písací stôl, zároveň získate aj nemalé odkladacie a úložné priestory. Je to teda ideálne riešenie pre malé interiéry. Na ilustračných fotografiách najlepšie posúdite, ako dômyselné sú moderné designy. V prípade klasických písacích stolov, ak nechcete rohovú variantu, je tiež z čoho vyberať. Zásadný rozdiel medzi rohovým písacím stolom a klasickým je v tom, že u klasického prevedenia získate väčšiu pracovnú plochu au rohového prevedenia zase odkladacie priestory. Pracovná plocha je však menší, pretože je rozdelená na dve časti.

 

     Psací stůl Seven

 

Ďalšie fotografie ukazujú dizajn klasického písacieho stola. Prvý stôl ponúka menšie rozmery, ale rad úložných a odkladacích priestorov, môžeme povedať, že sa jedná naozaj o tradičný dizajn. Druhý písací stôl dokonca ponúka možnosť uzamknutia úložných priestorov.

 

 

Písací stôl na každodenné využitie

Mal by byť rozmerovo väčší, práca by mala byť čo aj z domu veľmi pohodlná. Ak hovoríme o rozmerovo väčším písacom stole potom máme na mysli samozrejme veľkosť pracovnej dosky. Ak však skôr potrebujete väčší odkladacie a úložné priestory, je tu veľmi dômyselné riešenie písacích stolov s nadstavcom. A tiež nezaberú príliš miesta v danom interiéri.

 

Psací stůl Game

 

Príkladom môže byť písací stôl na fotografii. V podstate jeho obstaraním vlastne získate takú malú kanceláriu pre domáce využitie. Vďaka nadstavci je tu rad políc, nechýba ani miesto na počítačovú jednotku. Príjemná je tiež jeho obstarávacia cena.

Či už si vyberiete akýkoľvek písací stôl, nezabúdajte na kvalitnú kancelársku stoličku, bez ktorej to nejde. Ak budete mať kvalitný písací stôl, ale nepohodlnou stoličku, vaša práca nebude príjemná. Všetko so všetkým súvisí. Aj ponuka kancelárskych stoličiek je veľmi široká a rozhodne sa oplatí k písaciemu stolu stoličke zaobstarať.