Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Obývacia izba a jedáleň v jednej miestnosti

Ak nemáte k dispozícii jedáleň ako samostatnú miestnosť a pri slávnostnejších okamihoch nechcete stolovať v kuchyni, nezostáva než zariadiť príjemný jedálenský kút v obývacej izbe. Ale ako, aby jedálenský kút nebol príliš rušivým elementom? Dnešné ponuky nábytku to sú predovšetkým modulové systémy, ktoré našťastie ponúka identický dizajn daných dielov určených ako pre vybavenie jedálne, tak pre vybavenie obývacej izby. Riešenie tak môže byť veľmi jednoduché a my vám dnes niekoľko kolekcií chceme predstaviť. Váš jedálenský kút v obývačke bude príjemným spestrením, nie rušivým prvkom.

 

 

Jedálenský kút v obývacej miestnosti malých rozmerov

Ako prvú si predstavíme častejšie situáciu a to, keď musíme zariadiť jedálenský kút v obývacej izbe, ktorá má veľmi malé rozmery. Odpoveďou či riešením môže byť využitie prázdnych stien. Dnešný výrobcovia nábytku práve pre malé interiéry ponúka rad dielov, ako napríklad skriniek a vitrín, ktoré možno zavesiť na stenu a tým využiť ďalší priestor. Do vitrín a skriniek potom možné umiestniť jedálenský servis, prestieranie apod. Samozrejme, že možno tiež zaobstarať rozkladací jedálenský stôl, ktorý kedykoľvek v prípade Nepotrebnosť zase zložíte. Vyberať môžete z celej rady designov a odtieňov a nezabudnite, že napríklad biely odtieň dokáže opticky zväčšiť danú miestnosť.

 

 

Na ilustračných fotografiách máte možnosť posúdiť dva návrhy z našej ponuky, kolekciu Travis a Malt od francúzskeho výrobcu. Prvý návrh rieši naozaj malé interiéry, kedy sme museli ustúpiť od obstarania sedacie súpravy na úkor jedálenského stola. Vedľa jedálenského stola či súčasťou danej miestnosti je potom veľmi moderný televízny stena. Druhý návrh je zariadenie jedálenského kúta klasickým spôsobom v niektorej z časti obývacej izby, nechýba ani priestranná komoda a police na stene. Ak chcete, aby jedálenský kút korešpondoval s ostatným vybavením obývacej izby, nižšie ukážky vybavenie interiéru rovnakým nábytkom a v identickom dizajne ako je jedálenský stôl.

 

 

Kolekcií, ktoré ponúkajú rovnaké diely pre vybavenie obývacej izby ako jedálenského kúta je celá rada. Naozaj je z čoho vyberať. Nábytok je veľakrát nielen moderné, ale aj veľmi funkčné. Často sa môžeme stretnúť so skrytými úložnými priestormi, ktoré nás prekvapia.

 

 

 

Jedálenský kút v obývacej miestnosti väčších rozmerov

Ako vždy, pri vybavovaní väčších interiérov si môžeme dovoliť viac. Je však potrebné tiež počítať s väčšími nákladmi, než danú miestnosť vybavíme nábytkom podľa predstáv. pre veľké interiéry sa fantázii medze nekladú a aj keď ste majiteľa treba príjemného domčeku, moderné bývanie v posledných rokoch vsádza na takzvané "open place", teda otvorené priestory. A tak mnohí z vás majú obývaciu izbu, kuchyňu a jedáleň navrhnutú ako jednu veľkú miestnosť. Ako takto veľký priestor, ktorý simuluje vlastne tri interiéry vybaviť, aby bol harmonický a jedno na druhé nadväzovalo. Uveďme si napríklad veľmi moderný nábytok z kolekcie Ceram.

 

 

Ako dokazujú naše návrhy, obývacia izba s jedálenskou časťou veľmi ladí. A ak navyše na tieto dva priestory máte napojená kuchyňa, dnes už nie je problém zo širokej ponuky kuchynských liniek vybrať bielu, takisto v modernom dizajne. Vďaka širokej ponuke nábytku je skôr dnešným problém správne vybrať. Vedieť sa rozhodnúť, ktoré kolekcii dať prednosť. Určite sa však nesnažte podľahnúť módnym trendom za cenu toho, že by sa vám vo vlastnom dome nemalo páčiť. Ak nie ste priaznivcami moderných, môžeme povedať studených interiérov, nič vám nebráni v tom, vybrať z ponuky rustikálneho nábytku. Aj tu totiž máte možnosť zariadiť jedálenský kút v obývacej izbe v jednotnom dizajne.