Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Obývacia izba by nemal byť len na ukážku

Môžeme povedať, že obývacia izba by mala byť miestnosťou, ktorá slúži všetkým. Nielen rodičom, ale aj ich deťom. Nesnažte sa z obývacej izby vytvoriť len miestnosť na ukážku návšteve. Doma by sme sa mali cítiť pohodlne a tak prečo nevybaviť obývačku tak, aby bola pekná, ale aj praktická. A ak ste rodičmi malých detí, je potrebné na praktickú stránku veci určite myslieť, aby tiež nedošlo k ich zraneniu. Ako vlastne dnes môžete vybaviť obývačku aby ste boli s jej dizajnom spokojní a zároveň vám k plnej spokojnosti slúžila? Poďme si predstaviť niekoľko zaujímavých návrhov francúzskej výrobcu.

 

 

Aký materiál nábytku do obývacej izby?

Výber materiálov je naozaj veľmi dôležitý. Ak zvolíte nábytok do obývacej izby z mdf dosky, alebo laminátu, máte z polovice vyhrané. Tieto materiály nevyžadujú vôbec žiadnu starostlivosť, navyše sú odolné voči mechanickému poškodeniu a ešte sú cenovo zo všetkých materiálov najdostupnejšie. Ak máte malé deti, tieto materiály sú ideálne. Nábytok do obývačky napríklad z masívu, konkrétne dreva borovice je síce krásny, ale dovoliť si ho môžu len tí, ktorí obývačka nepoužívajú dnes a denne. Masív nech už akékoľvek drevo, je materiálom mäkkým, nie je tak odolné voči mechanickému poškodeniu. Sú síce dreva, ktoré majú takzvaný vysoký stupeň tvrdosti, ale ich obstarávacia cena je na druhú stranu veľmi vysoká.

 

     

 

Ponuka nábytku do obývacej izby sa v podstate delí na dve kategórie. Nábytok ako ponuka samostatných dielov, kedy vy sami si obývaciu izbu zostavíte vlastným výberom, alebo obývacie steny ako celky. Ak nie ste milovníci klasických obývacích stien určite budete voliť výber z ponuky dielov. Nový spôsob vybavenie obývacej izby, keď v miestnosti kladieme dôraz na správne rozmiestnenie daného nábytku. Ale aj obývacie steny už nie sú tým čím boli, ich dizajn sa veľmi zmenil. Môžeme povedať, že sa jedná skôr o akési televízne steny, ako monštruózne zostavy, ktorá zabrali polku izby.

 

 

 

 

Výber odtieňa, ak nemáme šťastnú ruku, môže negatívne ovplyvniť celý dojem z obývacej izby. Aj keď je nábytok veľmi krásny. Pre vybavenie obývacej izby, ale nielen jej v zásade platí jedno nepísané pravidlo. Čím je miestnosť tmavšia, tým by mal byť nábytok vo svetlejšom odtieni. Trebárs ideálne v kombinácii s bielou. A naopak. Čím je miestnosť svetlejšie, tým si viac môžete dovoliť aj odtiene ako je tmavá imitácia dreva, čierna, alebo tmavo hnedá. Sú ale pravidlá aj pre malé a veľké interiéry. Ak chcete váš rozmerovo malý obývacia izba zväčšiť, tiež vyberte niektoré zo svetlých odtieňov. Ak máte veľký interiér, nebojte sa veľa tmavých odtieňov.

 


Komoda Ness grafit      Vitrína Ness grafit

 

Vybaviť obývačku dnes, nie je vôbec náročné. Nábytok je multifunkčný, veľakrát ponúka úložné priestory, možnosť rozloženia na väčší rozmer a podobne. Nezabúdajte tiež na široký výber regálov, ktoré môžu byť lacným, ale veľmi praktickým doplnením vášho interiéru.