Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Obývacia izba pre všetkých členov v domácnosti

Miestnosť, kde sa schádza celá rodina, by mala byť tiež na tento účel prispôsobené. Takúto miestností je pre niektoré kuchyňa a pre niektoré obývacia izba. Ak máte to šťastie a rozmer miestnosti pre vybavenie obývacej izby je rozmerovo väčší, dá sa vykúzliť veľa vecí. Obývacia izba je od slova obývať a tak by to nemala byť izba na ukážku, ale izba, kde si užijete s rodinou a deťmi príjemné chvíle u nejakej stolné hry, alebo sledovanie televízie. Obývacia izba by mala byť skrátka obývateľnú. Tiež pohodlný a praktický. Čo ponúkame na našich stránkach pre vybavenie obývacej izby? Čo je v obývacej izbe dôležité?

 

 

Moderný nábytok do obývacej izby

Ak vás viac oslovuje moderné bývanie, potom asi budete voliť nábytok v jednoduchých, ale účelových líniách. Moderný nábytok do obývacej izby je vhodný pre malé i veľké interiéry. Dizajn je veľmi dômyselný, často s možnosťou rozloženia a tiež kladie dôraz na maximálne využitie priestoru v interiéri. Preto je moderný nábytok vhodnejší do malých interiérov na rozdiel napríklad od rustikálneho nábytku, ktorý sa do menších interiérov bohužiaľ nehodí. Stredobodom každej obývacej izby, môžeme povedať prvky, ktoré sú v ňej najdôležitejšie sú televízná stena a sedacia súprava. Televíznou stenou chápeme televízny stolík doplnený regálmi či vitrínami. Sedacia súprava by zase mala byť pohodlná a každý člen domácnosti by mal mať svoje miesto. Pri výbere sedacej súpravy zvážte, koľko priestoru vám zaberie z daného interiéru, či ju chcete využívať tiež k občasnému prespaniu a čo by mala spĺňať všeobecne. Ak nemáte príliš priestoru, potom je lepšie sa vzdať samostatných kresiel a pristúpiť na rohové riešenie sedacie súpravy.

 

    

 

Na ilustračných fotografiách predstavujeme veľmi moderné návrhy vybavenia obývacej izby. Priestor na umiestnenie televízneho prijímača je vytvorený zostavením niekoľkých segmentov nábytku. Prostrednú časť tvorí samozrejme vlastný televízny stolík a po stranách sú dve vitríny. Vitríny zabezpečujú úložný priestor, ktorý je vždy potrebný. Vhodné je tiež umiestnenie police nad televíznym stolíkom. Rozbijete tým prázdnu stenu a navyše získate praktický odkladací priestor, ktorý celý návrh oživí. Konferenčný stolík by mal dizajnom aj odtieňom vždy korešpondovať s niektorým ďalším dielom vybavenia obývacej izby. Buďto je ladený tak, že nadväzuje na sedaciu súpravu, alebo nadväzuje na nábytok. Konferenčný stolík sa snažte vybrať tiež podľa počtu osôb v domácnosti, alebo podľa toho, čo ste v obývacej izbe zvyknutí robiť. Ak často hráte s deťmi nejakú tú hru, potom je lepšie voliť stolík väčší. Je dobré tiež vyberať konferenčný stolík s odkladacím priestorom, do malého interiéru potom s možnosťou rozloženia na väčší rozmer.

 

     

 

Dnes môžete aj správnym výberom konferenčného stolíka získať úložný priestor navyše. Sú stolíky, ktoré možno rozložiť a pod plochou je skrytý úložný priestor. Na fotografii je stolík Cine, ktorý môžete veľmi jednoducho rozložiť tým, že dve časti od seba rozťahujete. V bielej časti je potom úložný priestor. Tento stolík je typickým príkladom dômyselného dizajnu, ktorý dnešný moderný nábytok vie ponúknuť.

 

 

Štýlový nábytok do obývačky

Čo to vlastne znamená štýlovo vybaviť obývačku? Štýlovo sa rozumie obstaranie elegantného a moderného nábytku. Nábytok ponúkajúci dômyselné spracovanie treba s funkciou rozloženia a vyžadujúci špecifické zariadenie interiérov čo sa týka výmaľby stien, alebo dekorácií.

 

 

Možno mnohých z vás ale prekvapí, že aj ponuka tohto štýlového nábytku sa začína veľmi prispôsobovať požiadavkám modernej domácnosti. Tiež ponuka odtieňov sa veľmi zmenila. Medzi veľmi obľúbené určite patrí biely odtieň, alebo venge. Ponuka je veľmi široká a určite nie je problém vybaviť týmto nábytkom kompletne obývačka. Aký štýl pre vašu domácnosť zvolíte je len a len na vás.