Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Odhaľte tajomstvo nočných stolíkov

Nočný stolík je súčasťou zariadenia spálne už celé roky. Zvyčajne má na ňom svoje miesto nočná lampa, rozčítaná kniha, v prípade choroby lieky, pohár vody, rovnako však môže poslúžiť na servírovanie raňajok, odloženie drobností ako sú hodinky, okuliare atd.

 

Rôzne tvary

Nočný stolík by mal byť vo výške postele, aby sme v prípade potreby na neho pohodlne dosiahli. Môže mať rôzne tvary - štvorcový, obdĺžnikový, ale aj atypický. Najvhodnejší materiál je drevo, pôvabne pôsobia aj kovové stolíky v romantickom štýle alebo kombinované stolíky so sklenenou vrchnou doskou. Ak sa bojíte experimentovať, odporúčame vám vybrať si nočný stolík, ktorý veľkosťou, tvarom a dizajnom harmonizuje s celkovým vzhľadom spálne. Tí odvážnejších si môžu vybrať nočný stolík v úplne inom štýle a urobiť tak z neho osviežujúci prvok interiéru spálne. V klasickej spálni pôsobí zaujímavo napríklad kovový stolík v romantickom štýle alebo futuristický nočný stolík.

Nočný stolík Infinity 6595CH2T

 

Do malých spální

Okrem klasického nočného stolíka ako samostatného kusu nábytku sa v poslednom čase s obľubou využívajú zasúvacie alebo sklápacie stolíky. Stolíky sa môžu zasúvať do čela postele, resp. pod posteľ, kde sú súčasťou úložného priestoru. Cez deň ich nie je vidieť a k slovu sa dostanú až večer, keď ich potrebujeme. Ich veľkou výhodou je, že nezaberajú takmer žiadne miesto navyše a umožňujú skutočne rýchle upratanie. Preto sú veľmi vhodné do malých spální. Ďalšou alternatívou do malých priestorov sú výklopné stolíky, ktoré sa jednoducho primontujú na stenu. Nočný stolík môže byť mobilný, s kolieskami, ktoré ho v prípade potreby umožnia presunúť na iné miesto. Tento typ stolíka je veľmi vhodný napr. do detskej izby. Ak má navyše vyklápaciu dosku, poslúži aj ako odkladací box na hračky.

Detský nočný stolík Messina

 

Nočný stolík - tento malý, ale dôležitý kus nábytku spĺňa niekoľko funkcií. Najdôležitejšou je odkladacia. Nezriedka však stabilný nočný stolík slúži aj ako schodík pri vyberaní vecí z vrchných políc skrine alebo pri vešaní záclon. Môžete si zaobstarať aj multifunkčný stolík, ktorého vrchná doska sa po odobraní používa ako servírovací stolík na romantické raňajky v posteli, alebo ako malý pracovný stolík pre prácu s notebookom. Existujú dokonca i tzv. obranné stolíky, ktoré vás po rozobraní spoľahlivo ochránia pred nečakaným nočným návštevníkom.