Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Písací stôl pre detskú izbu III

Riadiť sa pravidlom, čím drahšie, tým lepšie, rozhodne nie je správna voľba. Neriešime z akého dreva je detský písací stôl, ale ako spĺňa nároky našich školákov. Nábytok Aldo, vám poradí, na čo sa pri výbere kvalitného detského písacieho stola zamerať a ako správne nastaviť výšku nábytku. Ak kupujete celú detskú izbu, zaobstarajte si, písací stôl už v zostave, hoci vaše deti pôjdu do školy treba až za tri roky.

 

 

Stôl je to správne miesto

Nič proti posteliam, podlahám a kuchynským lehátkům. Pri bifľovanie slovíčok, učenie básničky, alebo čítanie, si malí školáci radi urobia pohodlie. Na písanie, počítanie, alebo kreslenie je ale najlepším miestom detskej izby správny písací stôl. Hlavne kvôli rukopisu a chrbtu. Keď sa žiaci musia trápiť kvôli nepohodlnému školskému nábytku už počas vyučovania, mohli by aspoň pri písaní domácich úloh sedieť pohodlne vo svojej detskej izbe a so správnou polohou chrbta. K tomu mať poriadnu stoličku a detskej postave primeraný, nie príliš malý písací stôl. Praktický písací stôl Lovely Light s nadstavcom, je riešenie pre malé interiéry. Písací stôl Lovely Light však zaujme okrem praktického designu bezpochyby svojou kvalitou, ktorá je naozaj na vysokej úrovni.

 

  

Odporúčanie ortopédov

Aby písací stôl spĺňal najdôležitejšie odporúčania ortopédov a ergonómov, musí takpovediac rásť s dieťaťom a byť schopný sa čiastočne prispôsobiť značným telesným zmenám postavy v priebehu školskej dochádzky. Požiadavka znie, aby sa dieťa nemuselo z donútenia prispôsobovať nábytku, skôr nábytok by sa mal prispôsobiť dieťaťu. Pre splnenie tejto požiadavky musí rodičia často siahnuť hlbšie do vrecka. Rovnica "drahšia je dobrý" napriek tomu vždy neplatí. Ako draho vyjde domáce pracovné miesto pre deti, je aj otázka materiálu. Nehľadiac na ľahkú borovicu, alebo smrek sú celodrevené stolové dosky často nákladnejšie, než jednoduchá obalená drevotrieska. Masívne drevo vyzerá tiež ušlechtileji, prinajmenšom keď je nové.

 

 

 

Práve stolové dosky sú po rokoch písanie, kreslenie a hier veľa opotrebované a to by mali byť čo možno najsilnejší. Na nablýskaných a navoskovaných drevených plochách sa nevyhnutne objavia stopy po používaní. Stačí trocha vody, ktorá chvíľu pôsobí a vznikne škvrna. Také poničené miesto, alebo malý škrabanec sa dá odstrániť iba pomocou špeciálne čistiace súpravy, ktorá by mala byť súčasťou príslušenstva. Lakované drevené dyhy majú opticky niečo do seba. Ak je lak sýty a tvrdý ako u bukovej preglejky, zostane plocha dlho pekná. S lakovanou borovicovú doskou sa s tým už počítať nedá. Borovicové drevo je prirodzene slabšie a citlivejšie než bukové, preto je aj lacnejšia. Veľa vydrží doska s vrstvou umelej živice. Dajú sa z nej relatívne ľahko odstrániť rôzne škvrny, napríklad od pera, šťavy alebo horčica. Ponukáme vám detský písací stôl Baru s možnosťou doplnenia úložných priestor kontenerom s šuplíkmi. Úložných priestorov nie je nikdy dosť, tak ak hľadáte pre svoju malú školáčku, ale napríklad aj študentku, praktický písací stôl, môžeme len a len odporučiť ponuku nemeckého výrobcu. Ten predstavuje písací stôl, ktorý je veľmi pekný, ale predovšetkým praktický. Design patrí k netradičným pre jeho písací plochu, dosku, ktorá je odklápacia. Po otvorení dosky získa dieťa veľký úložný priestor. Ďalším nemenej praktickým prvkom je nadstavec.