Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Posteľ trochu inak

Ponuka posteľi na slovenskom trhu je veľmi široká. Poďme si ale niečo málo povedať ešte o pár detailoch, ktoré do spálne, konkrétne postele patrí. Úplne nevhodné sú úložné priestory pod posteľou, ak nemajú odvetrávanie. Počas spánku sa každý potí, preto je dôležité, aby matrac mohla dýchať.

 

Začnite u rámu

Počas spánku naše telo vylúči pomerne veľké množstvo potu, preto je dôležité, aby matrac mohla dýchať. Vhodnejšie sú teda postele na nožičkách, najmenej 45 cm nad podlahou. V tejto výške sa menej práši a na vyššiu posteľ sa ľahšie uľah aj sa z nej vstáva. Materiály, z ktorých sa vyrábajú rámy postelí, sú v podstate dvojaké - drevo a čalúnenie. Zaobstarať si môžete aj kovový rám, ale iba za predpokladu, že nie ste na kov a jeho elektromagnetické pôsobenie citliví. Drevené konštrukcie môžu byť masívne alebo dyhované, tie umožňujú dokonale prispôsobiť kresbu i farebnosť dreva ostatnému nábytku v spálni. Postele s poťahmi v látke alebo koži sú na dotyk príjemne mäkké a ponúkajú značné farebné možnosti. V látkovom prevedení majú postele väčšinou snímateľný, a teda ľahko udržiavateľný poťah.

 

 

Rošt

Rošt je nemenej dôležitý ako matrace. Snažte sa vyhnúť obyčajným dreveným latkovým roštom a voľte radšej vždy lamelový rošt zasadený do kovového rámu. Pohodlie vám poskytne napr. rošt s polohovaním hlavy a nôh, ovládaný buď mechanicky, alebo pomocou motora. Ocenia ho najmä ľudia so zdravotnými problémami, ale aj každý, kto je zvyknutý si v posteli čítať alebo sledovať televíziu.

 

Zdravý spánok

Výber postele, roštu a matraca je individuálnou otázkou. Záleží na výške, váhe, pohlaví a tiež na celkovom zdravotnom stave človeka. Mnoho firiem ponúka kombináciu matraca a roštu na mieru. Niektorí predajcovia sú dokonca vybavení meracím zariadením, ktoré pomôže vybrať najvhodnejší lôžko.

 

 

Základné postrehy

 Posteľ by mala byť minimálne o 20 cm dlhší, než výška spáča, v prípade dvojlôžka je rozhodujúca výška vyššieho


Z partnerov


- Ideálna šírka lôžka je 90 cm. Osoby žijúce single si čoraz častejšie kupujú tkzv. jedno-a pol lôžko o šírke 140 cm až 160 cm.
- Ak nezoženiete dostatočne veľké lôžko, nechajte si ho vyrobiť na zákazku.