Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Posteľ v priestore

Každý z vás určite vie, že posteľ je tým, čo rozhoduje o kvalite vášho spánku. Na nej záleží, či vás ráno budú bolieť chrbát alebo sa prebudíte oddýchnutí a svieži. Viete však, kam má smerovať hlava spiaceho? Aká má byť dĺžka postele? Čo potrebuje posteľ opretá o stenu? V dnešnom článku, vám poradíme, ako najlepšie posteľ v spálni umiestniť.

 

Posteľ a umiestnenie

Posteľ by nemala spĺňať iba nároky na kvalitu matrace, mala by spĺňať aj niekoľko pravidiel pre umiestnenie. Hlava spiaceho človeka má smerovať na sever. Rozhodne by posteľ nemala byť umiestnená v zádverie, prípadne na ceste k oknu. Keď ráno otvoríte oči, mali by ste vidieť na dvere. To by sme mali vašu hlavu, ale akým smerom a kam umiestniť samotnú posteľ? Väčšina príručiek o bývaní odporúča, aby ste orientovali spálňu a posteľ smerom na východ. Ráno vás zašimrají prvé parsky slnka, naladí vás optimizmom, nežne a nekompromisne vyšlú ústrety novému dňu, lákavá predstava? Určite, ak nie ste nočný vták, chodiaci spať k ránu. Potom iste netúžite potom, aby ste chvíľku po zaspaní boli vybratého na prebudenie. V tom prípade vám bude vyhovovať západná strana izby, prípadne severnej. Každý fotograf potvrdí, že svetlo zo severnej strany je jemné a rozptýlené - nie nadarmo bolo severnej okno požiadavkou na zariadenia ateliéru v dobách, kedy sa používalo prirodzeného svetla namiesto dnešných zábleskov. 


 

Posteľ pri stene?

Posteľ u steny určite vyžaduje textilné alebo drevené hlavičky. Určite tak ušetríte maľbu a posteľ bude útulnejší. A ak sa po ranu oprite, nebude sa vám špiniť chrbát. Z našej ponuky by sme mohli odporučiť modernú posteľ Life s nadstavcom a nočnými stolíkmi 1322-180. Posteľ si môžete vybrať v niekoľkých rozmeroch miesta na spanie, tiež bez nadstavca a teraz máte možnosť zaobstarať manželskú posteľ s nadstavcom. Možno sa sprvu zdá obstarávacia cena vysoká, ale nie je tomu tak vzhľadom na skutočnosť, čo všetko získate. Miesto na spanie 180x200 cm, v cene postele tiež rošty 90x200 cm, nadstavec, led osvetlenie, police a dva nočné stolíky, ktorých horná plocha je chránená tvrdeným sklom hnedej farby.

 

 

Správna dĺžka postele?

Vo väčšine obchodov s nábytkom môžete kúpiť postele dĺžky 2m. Možno vám daná dĺžka vyhovuje a je pre vás pohodlná. To znamená, že nemeriame viac ako 180 cm, pretože správna dĺžka postele by mala byť vždy minimálne o dvadsať centimetrov dlhšia, ako je vaša výška.