Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Predsieň je vstup do domu

Predsieň mnohí podceňujú, ale väčšinou je prvým miestom, ktoré nás stretne pri vstupe do domu. Predsieň je aj praktickou miestností. Pred vyhotovením predsiene by sme mali zvážiť, čo od nej očakávame. A ruku na srdce, bez úložného priestoru, ktorý nám ponúka, by sme sa rozhodne neobišli. Ako ju teda zariadiť, aby presne spĺňali naše požiadavky?

 

Praktická jednoduchosť

Jednoduchá predsieňová stena môže byť zmontovaná iba z jednotlivých kovových tyčí. Vojdú sa tak do nej nielen topánky, ale aj zvršky, klobúky a doplnky. Jediná nevýhoda je v tom, že ak bude nútená pojať viac zvrškov, celá miestnosť bude vyzerať neusporiadane. Iným riešením je celá predsieňová skriňa, ktorá sa skladá z botníku, vešiakov, ale aj uzatvárateľné časti, do ktorej sa môžu jednotlivé zvršky schovať. Na výber je drevený, plastový alebo napríklad prútený materiál. Ceny sa pohybujú už do päťsto korún vyššie, záleží ako na materiáli a prevedení, tak na výrobcovi. Ak máte k dispozícii väčšiu predsieň, môžete si dovoliť aj jeden extravagantnejšie kúsok napríklad v podobe vešiaku alebo botníku. Vo väčšom priestore vynikne a zároveň pridá celé miestnosti na originalite. Jednoduché riešenie predsiene predovšetkým pre malé interiéry, napríklad v panelákovom byte. Francúzsky výrobca vždy dbá na dizajn pri zachovaní cenovej dostupnosti a tiež sa mu to darí. Nielen jeho predsiene patrí k najobľúbenejším.

 

 

 

 

Nevyhnutná vstavaná skriňa

A čo by rozhodne nemalo v žiadnej správnej predsieni, ktorá má svojmu majiteľovi slúžiť hlavne po praktickej stránke, chýbať? Vstavaná skriňa. Aspoň pozdĺž jednej steny. Topánky, kabáty a sezónne oblečenie, rovnako ako lyže alebo uteráky a posteľná bielizeň - to všetko nájde vo vstavanej skrini uplatnenie. V predsieni by ste tiež nemali zabudnúť na poriadne osvetlenie. Väčšine predsieni totiž chýba denné svetlo, pretože sa nachádza medzi ostatnými izbami. Úsporné žiarivky sem rozhodne nepatrí, skôr jedno výkonné svetlo, ktoré osvieti ihneď a dokonale celú miestnosť. Šatníková steny, tzv. organizátormi šatstva nemusí byť vždy schované niekde v zadnej miestnosti domu, či bytu, ale možno z nich vytvoriť príjemný kútik. Šatníková stena je nábytkom, ktorý má veľké praktické využitie. Ponuka organizátorov - šatní, je na našich stránkach veľmi široká a to v niekoľkých dizajnoch a odtieňoch. Iste si každý z vás vyberie.

 

 

 

 

Zrkadlo ako samozrejmosť

Ak vám napriek tomu pripadá predsieň tmavá a navyše aj na prvý pohľad malá, opticky ju zväčšite a presvetlite. Ako? Jednoducho: zrkadlami, ktorá tak splní dve funkcie naraz - vytvorí optickú ilúziu, ale zároveň poslúži aj prakticky - všetci predsa chceme tesne pred odchodom skontrolovať svoj zovňajšok! Väčšinou je predsieň často miestom, do ktorého sa nám nechce príliš investovať. Ale s dielmi nábytku kolekcie Infinity za veľmi príjemnú cenu, môžete predsieni dať úplne nový "význam". Pritom riešenie je viac než jednoduché. Botník a veľká, priestranná skriňa, u ktorej by nemalo chýbať zrkadlo.