Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Predsiene sú prvý dojem

O predsieňach na našich stránkach už bolo povedané mnohé. Predsieňové steny predstavuje Nábytok Aldo v niekoľkých variantoch. Základom väčšiny predsieňových stien je šatníková skriňa, zrkadlo, botník, vešiak na stenu a v niektorých prípadoch ešte doplňujúce predsieňové segmenty. Predsieňové segmenty je možné zakúpiť aj samostatne, pokiaľ vaše rozmery predsiene nie sú dostatočne veľké na celú predsieňovú stenu. Ale začnime práve pri nej.

Predsieňová stena

V každej predsieňovej miestnosti by nemala chýbať vešiaková, odkladacia stena, ktorá slúži predovšetkým na odkladanie vrchných odevov a módnych doplnkov. Dizajn odkladacej steny môže mať niekoľko podôb, počnúc najjednoduchšími kovovými vešiakmi, cez kompletnú nábytkovú zostavu, končiac pri vstavaných predsieňových skriniach, ktoré sú veľmi praktickým riešením. K nevýhodám stenových vešiakov patrí neusporiadanosť a zavesenie len málo kusov oblečenia či módnych doplnkov. Lepšou alternatívou sú predsieňové steny, ktoré spravidla disponujú šatníkovou tyčou nachádzajúcou sa v uzavretej skrini, voľne odkladacou plochou zostavenou z niekoľkých vešiakov, zrkadlom a priestorom na uloženie obuvi. Vešiakové steny môžeme vyberať z niekoľkých druhov materiálov, k najobľúbenejším patrí drevo, ratan a lamino.

 

Kolekce nábytku Nestor    Předsíňová stěna Ghost

Botník

Vedľa odkladacej plochy patrí botník k najdôležitejším kusom predsieňového nábytku, ktorý nemožno, pri vybavení interiéru domu, zabudnúť. Veľkosť botníku by sa mala odvíjať od počtu členov domácnosti, počítajme s tým, že priemerná česká žena disponuje zhruba 10 pármi topánok, muž 7 pármi a na jedno dieťa pripadá približne 6 párov topánok. Pokiaľ nie je domácnosť vybavená šatňou alebo vstavanou skriňou, je botník jediným úložným priestorom celoročnej obuvi. Pri kúpe botníku musíme vychádzať z celkového počtu topánok, veľkosť úložného priestoru odvodíme z násobku šírky jedného páru topánok, hĺbka botníku vychádza z dĺžky obuvi. Na našom portáli ponúkame niekoľko druhov botníkov, vrátane botníkov z lamina a masívu. Botníky pomáhajú udržiavať poriadok pri vstupe do domu. Botníky plnia aj funkciu, kedy prichádzame prvýkrát do kontaktu s domácnosťou, pretože vo väčšine prípadov býva umiestnený v predsienach. Botníky delíme na dva druhy, podľa spôsobu uloženia obuvi a spôsobu prevedenia otvárania. Botníky na Aldu, sú dvoch kategórií a to vyklápacie a šuplíkové.

 

  

 

Botník má hneď niekoľko predností. Je veľký, uschováte do neho až 20 párov topánok, je praktický, pretože v podstate ide o skriňu navyše so zrkadlom a je vhodný do malých interiérov. Zrkadlo opticky zväčšuje priestor, vďaka veľkej výške botníku uschováte dostatok obuvi bez toho, aby ste zabrali v predsieni veľa miesta a je lacný. Nábytok do predsiene, ktorý vás určite môže osloviť. Navyše v kolekcii Zapatero výrobca ponúka hneď niekoľko odtieňov na výber. Veľmi obľúbený je aj spôsob ukladania obuvi spôsobom zavesenia. Každá topánka má tak svoje miesto a predovšetkým tento spôsob je veľmi prehľadný.