Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Spálňa len pre vás...

Presne tak a nie je nič nezvyčajné. Dnes je na prvom mieste, ako založíme rodine práce a tak množstvo mladých ľudí najprv hľadá nejaké to malé bývanie len na prespanie. Väčšinu času potom v priemere do tridsiatich rokov venujeme práci a kariére. A na tento trend, keď mnoho mladých ľudí sa venuje najprv práci reagujú rovnako dizajnéri, poťažmo výrobcovia nábytku. Pribúda spální, ktoré sú určené do menších bytov, garsónok pre jednu osobu. V menších bytoch najčastejšie pred založením rodiny žijeme a takýto byt je tiež úplne inak zariadený ako keď už máme rodinu. Často sa stretávame aj s tým, že v takom byte nie je ani zariadená kuchyňa, pretože skôr chodíme jesť von, ale spálňa, na tej si každý zakladá. A je to správne, byť dnes v práci úspešný to vyžaduje tiež kvalitný odpočinok, spánok. Čo vám môžeme ponúknuť pre vybavenie vášho malého bytu, ktorý predovšetkým využívate najviac len pre prespanie?

 

 

Aj pre jednu osobu musí byť posteľ kvalitná

Ľudia žijúci "single" v malom byte, najčastejšie uprednostňujú posteľ s miestom na spanie 140x200 cm. Ale bohužiaľ často podceňujú kvalitu spánku a snažia sa posteľ či iný nábytok zaobstarať hlavne lacno. Na ostatnom nábytku šetriť môžeme, ale rozhodne nie na matraci a posteli. Oboje by malo byť v tej najvyššej možnej kvalite. Pre jednu osobu je dostačujúca rozmer postele 140x200 cm a nezaberie toľko drahocenné miesto ako napríklad manželská posteľ, alebo dokonca posteľ o rozmere 180x200 cm. Veľmi vhodné sú tiež postele menších rozmerov ešte navyše s dômyselným úložným priestorom či rôznymi policami. Výber rozmerovo menších posteľou pre jednu osobu je rovnako veľký, ako klasických manželských postelí. A keďže najčastejšie tieto postele kupujeme do menších bytov, najčastejšie práve pri týchto posteľou nájdete ponuku nadstavca a šuplíku k posteli, ktoré dokážu veľmi šetriť drahocenný priestor. Môžete kúpiť posteľ samostatne, alebo ako súčasť celej kolekcie, vaše zariadenie spálne tak môže byť jednotné.

 

     Postel Most pro jednu osobu

 

Na prvej fotografii uvádzame posteľ Travel vo veľmi modernom dizajne, ktorú môžete kúpiť samostatne. Ak chcete zariadiť aj malú spálňu v harmonickom, jednotnom dizajne, možno túto posteľ kombinovať s dielmi kolekcie Evo, ktoré vidíte na druhej fotografiu v návrhu spálne. V tejto kolekcii je dostupný naozaj dômyselný nadstavec k posteli, ktorý má v podstate nahrádzať šatníková skriňa. Nechýba ani u jedného z návrhov postelí spomínané šuplíky. Príklady, ktoré sme uviedli, sú jedným z mnohých možných riešení, ktoré nájdete na nábytku Aldo.

 

 

Keď je miesto len na posteľ

Dnes, predovšetkým vo veľkomestách, sú k dispozícii tak malé byty, že je to niekedy až neuveriteľné. Ale ak sa venujeme naozaj predovšetkým práci a byt nám slúži len na prespanie, je lepšie platiť za nájom menšieho bývanie. Aj pre tieto miniatúrne byty sa snažia výrobcovia prinášať dômyselné návrhy. Posteľ potom slúží nielen na spanie, ale ponúka množstvo úložných priestorov, ktoré majú nahradiť plnohodnotne ďalšie diely nábytku, na ktoré pri sebe väčšej vôli proste nemáme miesto. Najlepším príkladom tohto moderného dizajnu môže byť posteľ Space up od francúzskeho výrobcu.

 

 

Účelový dizajn, ktorý môže vyriešiť nedostatok priestoru v podaní moderného návrhu postele je navyše veľmi príjemný. Praktické riešenie a pohodlný prístup k uloženým veciam zabezpečuje možné zdvihnutie roštu zároveň s matracom. Rýchle a jednoduché riešenie. Vo vnútornej časti postele sú aj šuplíky na pojazdoch, rozmer miesta na spanie 140x200 cm. Možno však pri montáži postele rozmer miesta na spanie upraviť aj na 140x190 cm, pre tých z vás, ktorí potrebujete šetriť každým centimetrom. Návrhy, ktoré sme vás dnes predstavili, sú tiež často využívané ako vybavenie študentskej izby, kedy detská posteľ o rozmere miesta na spanie 90x200 cm je predsa len pre dospievajúce dieťa málo.

 

 

Malé postele aj pre milovníkov rustikálneho nábytku

Ak žijete sami a nie ste milovníkov moderného dizajnu aj pre vás v ponuke spální do menších interiéru máme niekoľko kolekcií. Predovšetkým mladé ženy rustikálny dizajn veľmi oslovuje. A najčastejšie v bielom odtieni. aj tu v ponuke rustikálneho nábytku sú k dispozícii postele o rozmere 140x200 cm, alebo 140x190 cm. jeden príklad za všetky, spálne Marion, opäť z ponuky francúzskeho výrobcu.

 

Ložnice Margaux white

 

Oduševnený, veľmi elegantný dizajn si získal už rad mladých žien, ktoré sa naplno venujú kariére. Elegancia podčiarknutá príjemnými detaily v podobe mosadzných úchytiek a vysoká kvalita, tomu len málokto odolá. Navyše obstarávacia cena nie je nijako závratná. Veríme, že dnešné rozprávanie bolo pre mnohých z vás aspoň príjemnou inšpiráciou.