Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Správny výber šatňové skrine

Potrebujete si kúpiť novú šatníkovú skriňu? Na trhu existuje množstvo druhov a nie je práve jednoduché sa v nich orientovať. My vám dnes poradíme ako si vybrať tú najlepšiu šatníkovú skriňu, ktorá bude spĺňať všetky vaše požiadavky. Na Nábytku Aldo nájdete širokú škálu šatníkových skrini či už do spálne, obývacej izby, detskej izby alebo predsiene.

Aký materiál?

Najčastejším a najobľúbenejším materiálom je samozrejme drevo, v prípade lacnejších skríň sa najčastejšie stretneme s drevotrieskou, alebo laminom. Stretnúť sa môžeme aj so šatníkovými skriňami, ktoré kombinujú drevo s ostatnými materiálmi, ako je napríklad ratan. Pokiaľ chcete obytný priestor v dome či byte opticky zväčšiť, odporúčame vybrať si skrine, ktoré majú namiesto dverí zrkadla. Pri výbere šatníkovej skrine starostlivo zvážte aj jej farebné prevedenie. Farba by mala ladiť s okolitým nábytkom. My vám ako prví predstavíme práve šatníková skriňa z masívu. Šatníková skriňa je vyrobená z borovicového masívu, ktorá je ďalej morená v odtieni jelše av konečnej fáze chránená bezfarebným lakom proti poškodeniu a zachovaniu lesku.

 

      

 

Aká veľká?

Sortiment šatníkových skríň je veľmi široký a rozhodne si na našom portáli, vyberie aj náročnejší zákazník. Pri výbere myslíme predovšetkým na praktickosť šatníkovej skrine. Mala by byť dostatočne priestranná, byť vyrobená z pevného a kvalitného materiálu a mala by spĺňať naše individuálne požiadavky, ako je napríklad počet a typ dvierok, rozvrhnutie úložného priestoru, apod. Do priestrannejšej izby môžeme zvoliť väčšiu šatníkovú skriňu, do menšieho priestoru samozrejme volíme skriňu menšie. Ak máme k dispozícii skutočne veľký priestor, je možné ho využiť pre skriňu atypického tvaru.

 

 

Na záver ešte pár rád! Veľmi dôležité je tiež zaistenie dostatočného prívodu čerstvého vzduchu a to ako v šatniach tak šatníkových skriniach, v opačnom prípade tu bude priamo raj pre mole, rôzne roztoče, plesne a ďalšiu háveď. Rovnako ako na dostatočné vetranie nesmieme zabúdať na osvetlenie. Spravidla si vystačíme s jedným centrálnym svetlom. Moderné šatníkové skrine už mávajú zabudované vnútorné osvetlenie.