Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Štýl bývania Provence, poznáte?

Najrôznejších typov designov neustále pribúda a na nábytok Aldo sa ich vám snažíme vždy všetky predstaviť. Dizajn nás baví a značka ALDO na českom a slovenskom trhu si už sama vytvorila povesť osobitého štýlu nábytku, trúfame si povedať originálneho. Radi vám predstavujeme designy našich partnerov z Francúzska, Nemecka, Dánska, alebo Nemecka av blízkej budúcnosti pribudne ešte belgický a fínsky nábytok. Inšpirácia zo severu bola motívom a stále je pre mnohých dizajnérov. Dnes sa však v našom článku, našom pravidelnom rozprávaní pozastavíme nad novým štýlom vybavovania interiérov a to design Provence. Autorom kolekcie v tomto príjemnom prevedení je dánsky výrobca.

 

    

 

 

Provence, to je predovšetkým elegantný nábytok plný detailov

Detaily sú u štýlu Provence veľmi dôležité. Tvorí pomyselný celok, dané diely medzi sebou vzájomne prepájajú. Vo väčšine návrhov je použité odtieni transparentná biela, čo znamená že lak zachováva viditeľnú štruktúru dreva. A to je veľmi dobre, pretože tento typ nábytku je napospol vyrobený z masívu a tak by bolo predsa škoda materiál pretrieť farbou, ktorá jeho štruktúru úplne zakryje. Najčastejšími interiéry vybavené provensálskym dizajnom bývajú študentské izby pre dievčatá, alebo kuchyne a spálne. Ale v našej ponuke nájdete do každého interiéru z tohto romantického dizajnu niečo. Štýlom je nábytok Provence zaraditeľný do kategórie rustikálneho nábytku a v tejto kategórii tiež jednotlivé diely nájdete.

 

Rustikální ložnice značky Nova Solo

 

Malým nedostatkom, alebo povedzme nevýhodou je u štýlu Provence skutočnosť, že jeho krása vynikne skôr v rozmerovo väčších interiéroch. Aj keď sa výrobcovia tu a tam snaží prísť s návrhmi tiež vhodnými pre panelákové typy bytov, veľký priestor je predsa len veľký priestor. Na našom portáli ponúkame tento typ nábytku predovšetkým ako samostatné diely, aby ste mohli vyberať veľmi flexibilne a naozaj to, čo potrebujete. Charakteristickým znakom štýle Provence sú kovové, často mosadzné úchytky rôznych tvarov.

 

       

 

Radi sme vás dnes aspoň trochu načrtli detaily romantického dizajnu aby ste mohli posúdiť, či vás vôbec nový fenomén vo svete bývania zaujal. A ak nie, verte nám, že v našej ponuke nájdete úplne všetko. Trebárs aj retro nábytok, ktorý je ďalším z designov vracajúceho sa do súčasných domácností. A retro štýl je zase osobitým a vhodným riešením napríklad pre panelákové byty.