Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Záhradný nábytok v tomto roku

Záhradný nábytok ponúka celú škálu designov. Záhradný nábytok je tiež vyrobený z najrôznejších materiálov, od kovového až po záhradný nábytok z ratanu. My sa však dnes budeme venovať prednostiam záhradného nábytku z ekoratanu, ktorý podľa nášho názoru patrí k jedným z najpohodlnejších a taktiež je veľmi kvalitný. Dnes nie je už ničím výnimočným, že na mnohých záhradách a terasách máme možnosť vidieť celé záhradné sedacie súpravy, záhradné postele a skrátka nábytok, ktorý sa viac a viac pripodobňuje nábytku určeného na vybavenie interiéru.

 

 

 

Záhradný nábytok z ekoratanu - praktické riešenie

A čo je vlastne ekoratan? Eko ratan je obmena technoratanu ale na vyššej úrovni a predovšetkým s väčšou životnosťou. Ide o syntetické vlákno, ktoré je takmer na nerozoznanie od prírodného ratanu (na rozdiel od technoratnu, ktorý je z plastu). Eko ratan v sebe spája vlastnosti prírodného ratanu a technoratanu v tej najlepšej podobe, pretože odolnosť voči poveternostným vplyvom je oveľa väčšia ako pri oboch spomínaných materiáloch. Záhradný nábytok stačí v prípade potreby umyť vlhkou handričkou, hubkou. Pokiaľ je veľmi znečistený, potom môžete do teplej vody pridať trochu mydla. V zimnom období určite odporúčame nábytok prikryť nepremokavým materiálom, ale nie je nutné schovávať zo záhrady. Po celý rok môže byť záhradný nábytok na vašej záhrade (samozrejme, že neplatí pre podušky).

 

 

Ako sme už uviedli, záhradný nábytok z ekoratanu v podstate ponúka to, čo bežne kupujeme do interiéru našich domácností. Medzi veľmi vyhľadávané patrí napríklad záhradná posteľ, ktorá je vybavená zhrňovacou strieškou, tiež hojdačky, alebo záhradné lehátka. Každý z vymenovaných dielov je vždy opatrený vankúšmi, alebo matracmi.

Pokiaľ vás teda neodradí, že nábytok je finančne náročnejší, môžeme len odporučiť. Nezabúdajte však, že počiatočná investícia sa vám vráti, pretože nábytok, či skôr materiál ekoratan je veľmi kvalitný a naozaj na niekoľko dlhých rokov. Záverom snáď len, že aj keď je nábytok veľmi odolný voči poveternostným vplyvom, na zimu, aj keď nemusíte, radšej zostavu uskladnite do miesta, kde nie je vlhko a mráz.