Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Biely detský nábytok pre dievča aj pre chlapca

Tiež zvažujete obstaranie biele ho detského nábytku a nie ste si istí, ako bude vyzerať? Páči sa vám biely nábytok v kombinácii s ružovými dekoráciami do detskej izby pre dievča a naopak biely nábytok v kombinácii napríklad s modrými dekoráciami do detskej izby pre chlapca? Dnes si povieme niektoré pre a proti, čoho sa vyvarovať a čo naopak urobiť, aby interiér bol naozaj príjemný na oko a praktický na využívanie. Dnes vám predstavíme identický dizajn detského nábytku v bielom odtieni v návrhoch ako pre chlapca, tak pre dievča a sami sa budete môcť presvedčiť ako sa interiér len výberom bytových doplnkov môže úplne zmeniť. Ak teda zvažujete bielu do detskej izby, dnešný článok je pre vás. Snáď bude inšpiráciou aj pre vás pri zariaďovaní interiéru vášho detskej izby.

 

 

Biela detská izba pre dievča

Nie je vlastne ničím neobvyklým, je to veľmi častá voľba. Práve do detskej izby pre dievča sa tento odtieň používá najčastejšie, pretože biela ide najlepšie dokopy s ružovou. A ako iste všetci vieme, ak by záležalo na našich malých princeznách, ružové by mohli mať snáď všetko. Ale pozor poznáte príslovie, že všetkého veľa škodí? Presne tak. Takže ak ružovú, určite nie všetko a ak ružovú, tak áno v kombinácii s bielym nábytkom je azda tým najlepším spojením. A aj tu platí, že bieleho odtieňa by malo byť predsa len v interiéri malé slečny viac. Je to neagresívny odtieň, ktorý príliš nenamáha oči. Je tiež lepšie voliť svetlejšie ružovú viac, než veľa sýtou.

 

Dětská postel Kiddy     Dětská postel Sleep

 

Predstavujeme dva návrhy detských izieb pre dievča aj keď je nábytok z jednej kolekcie. Okrem použitého bieleho odtieňa je tu aj veľmi moderný dizajn. Posteľ s veľkým úložným priestorom na prvú fotografiu ešte doplnená nadstavcom prekvapí svojimi možnosťami. Nábytok je veľmi jednoduchý a preto pôsobí moderne a je možné viac kombinovať doplnky. Vždy pri robení nábytku myslite na jednoduchosť, ak máte radi dekorácie a doplnky. Pri zložitejšom dizajnu nemožno uplatniť moc dekorácií, interiér by bol preplácaný. A to predsa nikto nechce. Všetko by malo mať svoj štýl. A hneď na začiatku zariaďovaní detskej izby nezabudnite, že vaša malá princezná bude tiež jednou väčšou a naozaj to utečie. Výhodou jednoduchého, moderného nábytku v bielom odtieni je, že ho môžete využívať niekoľko rokov, napríklad až do dospelosti. Stačí len adekvátne k veku vašej teraz malé dievčatká, postupom času obmieňať "výzdobu" izby. Deťom sa vkus z roka na rok mení, to vie už každý rodič.

 

Dětský pokoj Chic pro holku

 

Je jednoduchšie meniť lacné dekorácie, ako celú detskú izbu. Ak zaobstaráte nábytok treba s motívom zvieratiek či princezny, potom počítajte s tým, že je to len časová záležitosť a v pätnástich rokoch by sa slečna za taký nábytok hanbila. Ak nechcete meniť nábytok podľa veku dieťaťa, vyvarujte sa aj posteľou napríklad v tvare zámku, alebo koči. Viete si predstaviť násťročné slečnu v takej detskej posteli? U bieleho nábytku je problém vyriešený. Ilustračné fotografie návrhov detských izieb sú v podstate vhodné pre pätnásťročné dievčatá a aj dievčatá, ktoré ešte nie sú ani školopovinné. Môžete tiež zaobstarať biely nábytok v kombinácii s ružovou. Ak takýto nábytok zaobstaráte, potom uberte niečo málo z ružových doplnkov, môžu byť aj biele či iné.

Aké sú nevýhody bieleho nábytku? Ak zvolíte málo doplnkov a dekorácií, detská izba môže pôsobiť chladne. Samozrejme, že na bielom nábytku sú viac vidieť nečistoty, ale dnes je každý nábytok vyrobený s umývateľným povrchom. Biely nábytok má ale jedno veľké nesporné plus. Biely odtieň opticky zväčšuje priestor a tak je vhodný do menších interiérov, čo je problém väčšiny z nás, nebudeme si nič nahovárať. Miesta je stále málo. A predovšetkým potom v detskej izbe. 

Biela detská izba pre chlapca

Na identických kolekciách detského nábytku vám predstavíme návrhy detských izieb pre chlapca. Jedná o úplne rovnaký nábytok, v návrhu interiéru sme iba obmenili odtieň dekorácií a doplnkov. Všimnite si, že interiér je úplne iný. Ako málo vlastne stačí, aby sa detská izba premenil v úplne niečo iné. Preto ako sme už naznacil pamätajte na to, že naozaj je jednoduchšie meniť doplnky, ako všetok nábytok. A rozhodne lacnejšie. Ak teda nechcete svojmu dieťaťu v priebehu rokov niekoľkokrát meniť izbu podľa toho, ktorú detskú postavičku má zrovna rád, nekupujeme príliš "detský" nábytok, na ktorom sú nakreslená zvieratká, auta či iné témy. Toto stačí riešiť doplnky v podobe plyšákov, hračiek, obrázkov na stenu a ďalších.

 

Dětský pokoj Chic pro kluka

 

Rovnaká posteľ ako v interiéri pre dievča, ružový odtieň bol iba vymenený za svetlo hnedý v kombinácii so žltou. Keď je chlapec ešte malý pridáte viac detských motívov, keď už je násťročný skoro dospelák, interiér by mohol vyzerať tak, ako je na prvú fotografiu. U druhého návrhu je viac využité modrého odtieňu, ktorý sa viac hodí pre menšie chlapca. S pribúdajúcim vekom modrého odtieňu používajte menej, je skôr vhodný pre menšie chlapcov.

 

Dětská postel multifunkční pro kluka Chic

 

Uvedomte si tiež, že modrých odtieňov je celý rad. Nie každý si dispozíciami detskej izby môže dovoliť veľmi tmavo modrú, tá je skôr vhodná do svetlých interiérov a naopak. Svetlejšie modrá je na fotografii v kombinácii s bielou a sami môžete posúdiť, či je to akurát. Aj pre izby pre chlapcov platí, že menej znamená viac.