Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Chcete aby ste boli v spálni naozaj spokojní?

Chystáte sa práve zariadiť spálňu a chcete, aby ste sa v nej cítili naozaj veľmi príjemne? Je to dôležité, pretože kvalita spánku rozhoduje o veciach, ktoré si často ani neuvedomujeme, nepripúšťame. Výkonnosť v práci, kvalita spánku ovplyvňuje naozaj rad vecí, dokonca aj to, či sme v živote šťastní. Keď sa dobre vyspíme, tak máme dobrú náladu a tak vývoj dnia a sled udalosti naša dobrá nálada určite ovplyvní. Rovnako ako to, či sme alebo nie sme unavení. Ale o kvalite matraca či samotnej postele toho už bolo napísané hŕbu, my dnes máme na mysli niečo iné. Chceme sa viac zaoberať pocity, ktoré by ste v spálni z konkrétneho nábytku či celkového vybavenia mali mať. Nepodliehajte pri výbere spálne módnym trendom, dajte viac na intuíciu a na to, čo sa vám páči, nie čo je moderné či populárny. Jednoducho povedané, vyberajte nábytok, ktorý vás jednoducho osloví dizajnom či už vám všetci treba budú hovoriť to nie je dobré, to nie je pekné. Je to len a len vaša spálňa. Druhá vec je, keď už žijete v páre, tam treba ísť cestou kompromisu a ak je váš vkus rozdielny, pripravte sa napríklad aj na ťažkú ??diskusiu. Ale stojí za to, aby každý z vás a spoločne potom dohromady, ste mali miesto, kde vám bude spoločne veľmi príjemne.

 

 

Jednoduchý výber, spálňa len pre vás

Ak žijete single, výber máte o to jednoduchší. Môžete si v spálni nielen robiť čo chcete, ale aj vybaviť si ju ako chcete. Ponuka spální, ktorá je určená na vybavenie interiéru len pre jednu osobu je z roka na rok väčší. A samozrejme tiež ponuka nábytku v samostatných dielach, pretože nie každý chce vybaviť spálňu klasickým, tradičným spôsobom. V mnohých prípadoch osoby žijúce single žijú v menších, finančne nenáročných bytoch, často podnájmoch. A tak aj k dizajnu spální určených pre jednu osobu výrobcovia pristupujú s ohliadnutím k tomuto faktu. Nábytok do menšej spálne nie je tak náročný na priestor, napospol sa jedná o jednoduché línie, posteľ je často doplnená šuplíky pre úsporu miesta, ktoré využijete ako úložný priestor. Posteľ s šuplíky môžete zaobstarať aj s nadstavcom a tým tak ušetriť miesto za nočný stolík. Posteľ pre jednu osobu je s rozmerom miesta na spanie o veľkosti pre matrac 140x200 cm, ale nikde nie je zakázané, že osoba žijúca single si nemôže zaobstarať klasickú manželskú posteľ pre matrac 160x200 cm. Je to individuálna otázka.

 

Manželská postel Tonight

 

Výber postele, obliečky, vankúšov, to všetko by malo byť na základe pocitov a toho ako sa nám dané produkty páči. Máte radi čierny, alebo biely odtieň? No tak si predsa kúpte spálňu vo vašom obľúbenom odtieni aj keď sa to možno veľa zrovna nehodí. Uprednostňujete drevo v spálni a žijete v panelákovom byte kde by sa viac vynímal moderný, striedmy dizajn. Nevadí. Ak chcete mať spálňu z masívu hoci aj v panelákovom byte, kúpte si ju. Vy v nej spíte, vy tam budete tráviť čas, predovšetkým vy sa musíte cítiť dobre. Je to častá chyba pri voľbe nábytku, že vyberáme podľa módnych trendov. Vyberajme pocitovo, naozaj. A pre spálňu to platí dvojnásobne.

 

 

Ak žijete sami a máte dostatok miesta v predsieni, je lepšie umiestniť šatníkovú skriňu práve tam. Priestranná spálňa je to najlepšie, čo pre seba môžete urobiť a tak sa striktne nedržte toho, že v spálni musia byť tiež skriňa, komoda, nočné stolíky a pod. Čo v spálni bude, že treba len veľká posteľ a pár kvetov? Ak to tak chcete, tak to tak urobte. V spálni by podľa rád odborníkov nemala byť televízia. Uvoľňuje vás to, chcete sa na správy pozrieť z pohodlia postele. Urobte to tak. Všetko v živote predsa záleží na psychike a ak budete robiť veci, ktoré máte radi, potom budete šťastní. Niekto najviac relaxuje tým, že v posteli raňajkuje. Áno, vieme, nemalo by sa to. Ale ..? Uvoľní a nabije vás energiou raňajky v posteli cez víkend? Tak to robte. Zariaďujte spálňu podľa seba a žite v spálni podľa seba, aby ste predovšetkým vy boli spokojní.

 

 

Spálňa pre dvoch, mali by ste sa dohovoriť na kompromise

Áno, vyberať spálňu v dvoch, aby každý z vás bol spokojný je zložitejšie. Našťastie vo väčšine prípadov, dúfame že vo všetkých, vyberáme spálňu vo fáze veľkých emócií a zamilovanosti a tak domluva je jednoduchšie, sme ochotnejší na ústupky a druhým načúvať. Majte ale na pamäti, že každý v spálni hoci žijete v páre, musí mať svoje súkromné miesto. Napríklad práve v podobe nočných stolíkov, alebo obľúbené dekorácie. Niekto z partnerov napríklad bude chcieť do spálne starý, škaredý, ale obľúbený "ušiak", kreslo na čítanie. No, je to niekedy ťažké.

 

Ložnice Aalborg black

 

Dnes je ponuka nábytku tak široká, že aj v páre nájdete riešenie pre jej vybavenie. Ak má jeden z partnerov radšej tmavšie odtiene a druhý svetlejšie, aj ponuka odtieňov je tak široká, že možno nájsť kompromis. Je tu tiež dostupnosť najrôznejších rozmerov postele, pre veľké spáča aj pre matrac 180x200 cm. Klasický rozmer postele pre dvoch je potom pre matrac 160x200 cm. A aj keď sa máte naozaj radi, nepodliehajte lákadlami obstaranie multifunkčných postelí, ktoré vďaka úložným priestorom šetrí miesto, ale majú len rozmer 140x200 cm. je to pre dvoch naozaj málo aj v čase, keď ste k sebe stále "pritúlené". A až vyberiete, ešte raz dôkladne pred zaobstaraním spálne zvážte, či naozaj v spálni budete šťastní. Veríme, že naša široká ponuka ako zostáv spální, tak samostatných dielov vám v tom pomôže.