Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Francúzsky výrobca predstavuje detské izby pre chlapcov

V minulom článku sme sa snažili predstaviť niekoľko inšpirujúcich, aspoň v to dúfame, nápadov pre vybavenie detskej izby pre dievča. A dnešné rozprávanie budeme venovať vybaveniu detskej izby pre chlapca, či už v predškolskom veku, školskom či študentskom, kedy vám predstavíme niekoľko návrhov, ako vybaviť študentskú izbu. Detská izba pre chlapca oproti detskej izbe pre dievča má najzásadnejšiu zmenu v odtieni. U dievčat je ružová už tradičná, u chalanov to kedysi bola modrá, ktorá je však na ústupe. Dnes sa výrobcovia skôr prikláňajú k prírodným imitáciám dreva. Čo však pre vybavenie detskej izby chalana ponúkajú francúzsci výrobcovia? Predovšetkým moderný, veľmi praktický dizajn, ktorý umožňuje využiť danú miestnosť pre vybavenie detskej izby do posledného centimetra. A začnime nábytkom do detskej izby pre menšie deti, ktoré predsa len potrebujú viac priestoru na hranie.

 

 

Detská izba pre predškoláka, školáka

Ak zariaďujete detskú izbu v čase, keď bábätko opustí detskú postieľku a chcete, aby daná detská izba bola využívaná po niekoľko ďalších rokov, musíme plánovať. Dieťa od troch rokov nepotrebuje ešte klasickú veľkú detskú posteľ s miestom na spanie s rozmerom 90x200 cm. Ak mu ale zaobstaráte menšiu, treba s rozmerom miesta na spanie 70x160 cm, alebo 80x190 cm počítajte s tým, že posteľ budete musieť až dieťa pôjde do školy meniť. Samozrejme záleží aj na vzrastu dieťaťa, ale viac-menej každý prváčik už potrebuje dostatok miesta na spanie. Je teda lepšie zaobstarať aj trojročnému chlapcovi poriadnu posteľ, ktorá mu vydrží napríklad až do strednej školy. A vôbec nevadí, že menšie dieťa spí v posteli väčší, bude sa cítiť pohodlne, môžete k posteli tiež zaobstarať zábranu a predovšetkým, nebudete musieť už posteľ meniť, čo ušetrí nemalé finančné náklady. Ale ak máte dostatok financií a patríte k tým, ktorí neustále radi niečo mení, potom je dostupná aj ponuka detských postelí najrôznejších rozmerov. Čo by v detskej izbe malo byť ďalej, aby aj trojročné a potom už treba desaťročné dieťa malo všetko potrebné? Písací stôl. Aj keď ratolesť ešte do školy nechodí, písací stôl môže využiť na kreslenie, lepenie či strihanie a je to tiež dobrá príprava na školskú dochádzku. Dieťa pomaly učíte nejakú chvíľu vydržať sedieť, písací stôl teda rozhodne odporúčame aj keď nie je ešte dieťa školou povinné.

 

Dětský pokoj Finland    Dětský pokoj Smoozy

 

Predstavujeme dva návrhy detskej izby, ktoré môže vaše dieťa využiť od troch až do osemnástich rokov. Prvý návrh je viac striedmejší, ale detskú izbu ak je dieťa malé môžete oživiť tradičnými detskými dekoráciami. Interiér sa tak veľmi zmení. A až začne dieťa chodiť do školy, podoba izby môže byť taká ako je na fotografii. Druhý návrh v sebe nesie viac detských prvkov a je tu použité tradičnéj modrej v kombinácii so zelenou. Môžete si tiež všimnúť absencie písacieho stola a namiesto neho je tu zostava detského nábytku menších rozmerov v podobe stolčeku a stoličiek. Tiež riešenie, ak naozaj nechcete ešte kupovať trojročnému dieťaťu písací stôl. Pravdou však je, že musíte počítať so skutočnosťou, že písací stôl v dizajne detskej izby až dieťa pôjde do školy treba nekúpite, keďže daná kolekcia už nebude v predaji. Je to teda určité riziko. Ale ponuka písacích stolov pre deti je naozaj široká a tak snáď by nemal byť problém dizajnovo vhodný písací stôl nájsť. Sú to pre a proti, ktoré musíte zvážiť.

 

 

Detská izba pre školáka, študenta

Ak ste sa nechali zlákať ponukou detskej izby, ktoréj súčasťou je detská posteľ v podobe autíčka, alebo ste zaradili tematickú detskú izbu plnú rozprávkových postavičiek a najrôznejších odtieňov, je potrebné počítať s tým, že dospievajúci chlapec nebude chcieť v takomto izbe spať. Úprimne si nevieme pätnásťročného chlapca v posteli s podobou pretekárskeho auta moc predstaviť. To sú úskalia tematických detských izieb. Vaše dieťa taký dizajn využije len na určité obdobie a vy či už chcete alebo nie, budete musieť izbu prispôsobiť veku dieťaťa. Ak aj vy ste sa nechali zlákať romantickým, typicky detským motívom pre vybavenie detskej izby a váš chlapec už dospel takmer v muža, potom je tu ponuka študentských izieb. Pre násťročných chlapcov určite odporúčame posteľ väčších rozmerov a to 120x200 cm, alebo s miestom na spanie 140x200 cm. Veď v mnohých prípadoch je už dieťa väčšie ako vy a posteľ s rozmerom 90x200 cm predsa nie je len nič moc. Ak teda máte v izbe dostatok miesta k dispozícii pre takto veľkú posteľ, kúpte ju. Ponuka posteľou s väčším rozmerom miesta na spanie je široká, je teda z čoho vyberať.

 

Studentský pokoj Fabric

 

Návrhy študentských izieb majú všetko, čo by malo dospievajúce dieťa vo svojej izbe mať k dispozícii. Dostatočne veľký písací stôl doplnený regálom na učebnice a školské potreby, ktorý s pribúdajúcim vekom tiež pribúda, veľká skriňa, alebo komoda a nechýba ani nočný stolík na koľajničkách, alebo v prípade prvého návrhu praktický nadstavec v záhlaví postele. Praktické sú aj šuplíky u postele, ktoré môžete využiť po vložení matrace ako prístelky k občasnému prespanie, ak má váš syn nejakého kamaráta či už dokonca v neskoršom veku priateľku na návšteve cez noc. Študentské izby navrhujú výrobcovia vo striedmejší odtieňoch, moderné je spojenie bielej s šedou, alebo biele s nejakým iným, doplňujúcim odtieňom.

 

 

Detská izba pre dvoch chlapcov s veľkým vekovým rozdielom

Ak ste rodičmi dvoch synov a jeden je v predškolskom veku a druhý už študuje a bohužiaľ nemáte tú možnosť každému z nich zariadiť samostatnú izbu, potom je potrebné pristupovať k vybavenie interiéru s veľkým kompromisom. Veľkú úsporu miesta ponúka najrôznejšie multifunkčné postele, alebo pre staršieho z detí väčšej postele s radom úložných priestorov, kedy zase ušetríte miesto na iný typ nábytku. Uveďme si príklad.

 

  

 

Predstavuje dva príklady, ako značne ušetriť miesto v detskej izbe. Prvým príkladom je posteľ Space up s rozmerom miesta na spanie 140x200 cm, ktorú využije starší z chalanov. Posteľ ponúka tak veľké úložné priestory, že nimi nahradíte šatníková skriňa a komodu. Druhý návrh je poschodová posteľ s písacím stolom a dolným lôžkom, ktoré v priebehu dňa môžete poskladať do praktického kresla, ako uvádzame na ďalšiu fotografiu. Dolné lôžko využijete pre staršieho chlapca, horný pre mladšieho. Posteľ nechýba ani veľmi rozumné riešenie písacieho stola, ktoré vďaka menším rozmerom ponechajte menšiemu z detí. pre staršieho syna potom môžete v bielom prevedení zaobstarať už klasický, veľký písací stôl. Možností je naozaj celá rada.

 

 

Veríme, že dnešný článok vás zase o trochu viac predstavil možnosti dnešných designov a aj to, že pri rozumnom výbere detského nábytku sa naozaj dá ušetriť nielen značnú časť miesta v priestore, ale aj finančných prostriedkov. Ponuka dômyselného dizajnu pre vybavenie detskej izby chlapca je naozaj široká, veríme že aj vás niečo z ponuky francúzskych výrobcov osloví.