Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Moderná detská izba je predovšetkým praktická

Tohtoročná ponuka detských izieb prekvapila odtienami aj moderným, naozaj nadčasovým dizajnom. A cieľom francúzskeho výrobcu bolo tiež priniesť na trh a do vašich domácností taký dizajn, ktorý je maximálne úsporný, teda šetrí čo najviac miesta deťom na hranie. Dnes už vôbec nemusí byť detská izba "preplnená" nábytkom. Designy sú funkčné a dajú sa naozaj využiť. Aj detská izba, ktorú zariaďujeme v rozmerovo malom priestore aj pre viac detí môže byť príjemným miestom. Čo je a čo nie je možné, čo je vo svete detského nábytku nové? O tom a o ďalších "vychytávkach" bude dnešné rozprávanie.

 

 

"Vychytávky" do detskej izby pre dievčatá

Väčšina dievčat túži po ružovom odtieni v detskej izbe. A s ohľadom na túto skutočnosť predstavuje francúzsky výrobca tiež dve nové kolekcie, ktoré sú v duchu ružového odtieňa a romantického dizajnu. Ďalším obľúbeným odtieňom do detskej izby pre dievčatá je biela. Medzi vybavením izby pre dievča a pre chlapca je potom rozdiel predovšetkým práve v odtieni, dizajn sa ani tak nemení.

 

Dětská postel Sleep     Dětská postel Smoozy

 

Prvý návrh je zostava z kolekcie Heidi. Je to ideálne riešenie detskej izby, ktorá je úzká a dlhá. Tvar miestnosti s ktorou sa najčastejšie stretávame napríklad v panelákovom byte. Zostava Heidi pre vybavenie detskej izby prekvapí v mnohých ohľadoch. Posteľ je s prístelkou pre druhé dievčatko v podobe šuplíku na zasunutie. Keď si dievčatá budú chcieť hrať, budú potrebovať viac priestoru, jednoducho prístelku zasunú pod hornú lôžko. Manipulácia s zásuvkou je veľmi jednoduchá, je umiestnený na pojazdoch, takže zvládne aj malé dieťa. Veľmi praktické je aj to, že zostava má dve šatníkovej skrine, každá z dievčat tak bude mať svoj osobný priestor. Nadstavec nad lôžkami zase ponúka rad úložného priestoru pre menšie predmety, nechýbajú nad lôžkami ani police na knižky či hračky. Tejto zostave ako riešenie naozaj veľmi malej detskej izby dvoch dievčat dávame za jedna.

 

Dětský pokoj Biotiful

 

Druhá zostava pre vybavenie detskej izby je už určená možná väčším slečnám. V návrhu detskej izby vidíme riešenie miestnosti pre jedno dieťa, alebo môžete z ponuky samostatných dielov zaobstarať druhú postele a máte detská izba pre dve deti. U kolekcia Papillon je však už treba pamätať na skutočnosť, že miestnosť pre vybavenie detskej izby týmto nábytkom musí byť o niečo väčšia. Francúzsky výrobca zvolil veľmi moderný a zároveň romantický dizajn. Pohral si s niekoľkými odtieňmi a v jednom návrhu spojil ružovú, bielu a fialkovou. Detská izba, ktorý zariaďujeme pre dve či jedno dievča musí mať tiež dostatok úložného priestoru, predsa len dievčatá sú väčšie parádnice. Tiež radi viac vystavujú rôzne predmety a tak by nemali chýbať police na bábiky či iné dekorácie.

 

 

"Vychytávky" do detskej izby pre chlapcov

Aj tu vám chceme predstaviť dve kolekcie. Riešenie detskej izby pre jedného chlapca a riešenie detskej izby pre dvoch chlapcov, opäť pomocou prístelky v podobe šuplíku. Rozhodne sa mení u našich návrhov odtiene, ale aj usporiadanie je viac "chlapčenské".

 

Dětský pokoj Fabric     Dětský pokoj Smoozy

 

Prvý návrh detskej izby z kolekcie Sherwood je opäť riešením priestoru pre dve deti. Posteľ s nadstavcom a prístelkou, ktorá aj tu je riešená zásuvkou na pojazdoch. Nadstavec v záhlaví postele je veľmi praktický a opäť každé z detí môže mať v nadstavci svoj osobný priestor. Stačí nadstavec pomyselne rozdeliť a každému z detí určiť, kde je jeho miesto. Vhodne je zvolená aj šatníková skriňa, ktorá je trojdverová a pre dve deti vhodnejšie ako tradičné dvojdverové skrine. Páči sa nám aj odtieň, ktorý výrobca zvolil, pretože nábytok môžu chlapci využívať aj v čase, keď budú študenti. A ak je medzi vašimi chlapcov veľký vekový rozdiel a starší z chalanov odíde z domu skôr, šuplík môžete namiesto prístelky ďalej využívať ako klasický úložný priestor. Detská izba pre chlapcov, alebo pre chlapca nie je na našom portáli problém zariadiť, keďže ponuka detského nábytku je naozaj široká. A pre kolekciu Sherwood je tu ponuka identického dizajnu aj vo viacerých odtieňoch na výber.

Náš druhý návrh vybavenie detskej izby pre chlapca je už viac špecifický. Zostava je návrhom tiež len pre jedno dieťa, či už školáka, alebo študenta. Návrhy detských izieb s grafikou či nejakým motívom na daných dieloch nábytku sú veľmi obľúbené, v podstate to najviac "in" čo sa v poslednej dobe objavuje v ponukách výrobcov a čo si trh žiada. Pre kolekciu Street zvolil francúzsky výrobca motív najrôznejších športov, ktoré sa bežne prevádzkujú na ulici. Bicykel, skateboard, kolobežka a pod. Ale nábytok je okrem toho navrhnutý veľmi prakticky. Komoda a nočný stolík na koľajničkách pre jednoduché premiestnenie, posteľ ponúka rad úložných priestorov a nechýba ani dostatočne veľký písací stôl, ktorý využijú aj väčšie deti. Kombinácia odtieňov veľmi príjemná. Pri správnej voľbe dekorácií môžete vybaviť vášmu chlapcovi naozaj detskú izbu snov.

 

Či už chcete vybaviť detskú izbu pre dievča, alebo pre chlapca, niekedy je ťažké si z tak širokej ponuky vybrať. V prípade záujmov sú vám k dispozícii naši predajcovia, ktorí vám radi s výberom detskej izby pomôžu.