Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Moderný nábytok z tradičných prírodných materiálov

Tradičná ponuka nábytku z masívu, ktorú všetci poznáme už niekoľko desaťročí to sú mohutné, štýlové komody, stoly, alebo vitríny celkom určite nevhodné pre umiestnenie do moderných domácností. Nábytok v tomto dizajne skôr uplatníme na chalupách, či špecifických interiéroch rodinných domov. Samozrejme že aj tradičný nábytok z masívu v našej ponuke nájdete, najčastejšie potom v kolekciách nemeckého výrobcu. Dnes však chceme predstaviť nove kolekcie nábytku z dreva dub od francúzskeho výrobcu. Kolekcie ponúkajúce moderný nábytok, ale pri zachovaní mohutnosti dizajnu tak ako niektorí stále uprednostňujú do veľkých interiérov, alebo kolekcia moderného nábytku z masívu do rozmerovo malých interiérov. Ponuka je nová, predstavená a uvedená na trh v tomto roku 2014 a veríme, že vás osloví rovnako príjemne ako nás na Aldo nábytku.

 

 

Nábytok z dreva mahagón do väčších interiérov

Samozrejme že ponuka samostatných dielov je rozmerovo väčší, ale aj cez moderný dizajn sa snažil výrobca zachovať typickú mohutnosť, môžeme povedať okázalosť nábytku. S použitým materiálom dreva dub tiež samozrejme súvisí vysoká kvalita a bohužiaľ aj vysoká cena. Pre nábytok je materiál dreva ako dub, mango, alebo mahagón vždy najdrahšie riešenie, ale to je cena za prírodný materiál.

 

     

 

Na prvej fotografii vám predstavujeme diely nábytku z kolekcie Nova Solo v zostave návrhu jedálne. Už na prvý pohľad je rozpoznateľné drevo dub, pretože pre jeho vlastnú krásu výrobca nepoužil žiadne morenie ani inú povrchovú úpravu. Zachovať viditeľnú štruktúru dreva a jeho odtieň bol zámer. Keď už platíme tak vysoké čiastky za tento materiál, mal by byť tiež vystavený na obdiv. Nikdy nepochopíme spracovanie nábytku z dreva dub, ktoré je napríklad prekryté čisto snehovo bielym náterom. Krása úplne zanikne a dôvod prečo zhotovovať drahý dubový nábytok je irelevantná.

 

 

Aj napriek mohutnosť dielov z kolekcie Ebenist sa snaží výrobca prinášať návrhy veľmi moderné. Možno tak interiér vybaviť praktickými, plne funkčnými diely, ktoré môžu byť doplnené ďalšími dekoráciami v modernom dizajne. Kolekcia Ebenist si tak získala obľubu práve pre spojenie moderného s tradičným v tom zmysle, že tradičné je dubové drevo používané na výrobu nábytku už po stáročia.

 

 

Lacný nábytok z dreva neexistuje

Pýtate sa akým zázrakom sa vyhnete vysokej cene pri robení nábytku z dreva dub? Zakúpením alternatívy takisto od francúzskeho výrobcu. Pýtate sa aké? Výrobca vďaka novej technológii výroby prišiel na spôsob ako mať nábytok z dreva dub, ale za nižšiu cenu. Nepoužíva celej dosky dreva dub, ale úlomky, ktoré sú silným tlakom zlisované do materiálu na výrobu dubového nábytku. A výsledok? Posúďte sami. Kolekcia Adam, ktorú oproti kolekcii Ebenist kúpite za polovičnú cenu.

 

    

 

Aj tu bol zachovaný moderný, nadčasový dizajn s praktickým využitím v domácnosti. Aj tu bola zachovaná pôvodná, zdravotná nezávadnosť dreva vďaka povrchovej úprave prírodným olejom zlatej farby. Odtieň dreva sa síce zmenil, ale jeho štruktúra je stále viditeľná a úprava nič neubrala z jeho krásy. Pre kolekcie moderného nábytku z dreva dub platí aj ponuka samostatných dielov určená na vybavenie interiéru obývacej izby. Môžete zariadiť interiér kompletne, alebo zaobstarať jeden diel, záleží len na vašom vkuse. Obľuba moderného nábytku vyrobeného nielen z dreva dub, ale aj iných prírodných materiálov neustále stúpa. Preto sa snažíme aktuálne na Aldo nábytku tento trend pre vás nepretržite sledovať, aby sme boli stále u vás, našich zákazníkov zapísanie ako spoločnosť ponúkajúca všetko nové. Ale nebojte sa, nezabúdame ani na tradičné, alebo rustikálny designy.


Možno mnohí z vás sú tiež zvyknutí na dodanie nábytku z dreva v dieloch, bez nutnosti montáže. U kolekcií, ktoré sme vám dnes predstavili je tomu práve naopak. Dodanie v dielach s nutnosťou montáže, vďaka ktorému však výrobca maximálne zabránil poškodeniu materiálu vplyvom prepravy.