Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Rustikálny nábytok Dax vás prekvapí

A trúfame si tvrdiť, že veľmi milo. V prvom rade svojím osobitým štýlom, príjemnou farbou. A potom tiež dostupnou cenou, ktorá v pomere kvalita a prepracovanosť do detailov sa určite oplatí. Ak sa vám rustikálny nábytok páči, v našej ponuke nájdete hneď niekoľko kolekcií a to od najrôznejších výrobcov. Dizajny rustikálneho nábytku sa podľa pôvodu krajiny veľmi líšia. Široká je ponuka tiež v odtieňoch na výber, či už v podobe morenia dreva, alebo akékoľvek imitácie dreva. Ak ste však majiteľmi obydlia, kde slnko je skôr vzácnou návštevou, izby sú tmavé, určite je lepšie voliť nábytok, ktorý tmavú miestnosť rozjasní. A dnes vám niečo málo z kategórie "svetlého" rustikálneho nábytku radi predstavíme. Riešení pre tmavé miestnosti bez slniečka sa ponúka hneď niekoľko.

 

Rustikálny nábytok z Francúzska

Môžeme o kolekcii rustikálneho nábytku Dax povedať, že je viac menej klasická. Ponúka charakteristický dizajn v nemennej podobe po radu, niekoľko rokov a to je dobre. Sú veci, ktoré nikdy nevyjdú z módy a medzi také celkom určite patrí i klasický, štýlový nábytok. Kolekcia Dax, rustikálny nábytok do jedálne, alebo obývacej izby, môže milovníkom štýlového nábytku ponúknuť 100% pôžitok.

 

 

Čo je vlastne odtieň bielený dub, ktorý vidíte na fotografii návrhu zostavy pre jedáleň? Imitácia dreva dub, s nádychom krémového odtienia, ktorý však zachováva viditeľnú štruktúru dreva. Samozrejme ako sme už spomenuli jeho imitácie, pretože materiálom, ktorý výrobca použil pre výrobu daných dielov, sa stala mdf doska. A materiál práve mdf dosky pre jedáleň nebol zvolený náhodne. Predovšetkým v jedálni, alebo tiež v kuchyni je nábytok vystavený veľkému zaťaženiu. Mdf doska, oproti napríklad nábytku z akéhokoľvek dreva, ponúka ľahšiu údržbu, vyššiu mechanickú odolnosť a stálosť odtieňa. Ten sa aj po niekoľkých desaťročiach nemení, pretože povrch dosky je hladký, nie je pórovitý. Nábytok z dreva mení svoj ??odtieň v priebehu prvých troch rokov, pretože pórovitý povrch pohlcuje prach a tým drevo zákonite tmavne. Daný odtieň sa mení oproti pôvodnému, ktorý ste mali na úplne novom nábytku. V neposlednom rade je tu otázka ceny, ktorá je neporovnateľná v imitácii, oproti pravému masívu, napríklad práve dreva dub. Celkom iste tušíte správne, áno, cena je ďaleko nižšia, pri zachovaní rovnakého dizajnového efektu. Technológia výroby nábytku sú v dnešnej dobe tak prepracované, že je naozaj niekedy ťažké spoznať či je nábytok drevený, alebo z mdf dosky, ako v našom prípade.

 

 

Aj napriek modernej technológii výroby je pre novodobý rustikálny nábytok teda zachovaný design pri ďaleko lepších úžitkových vlastnostiach, ale sú zachované aj detaily v podobe úchytiek a kovania. Sami môžete posúdiť, ako je všetko detailne prepracované. Kovanie a úchytky zlatej farby vhodne korešpondujů s odtieňom bieleného dubu a nič nenasvedčuje tomu, že máte doma novú zostavu do jedálne. Ako by sa zastavil čas a preniesol vás o niekoľko desaťročí späť.

Aj napriek tomu výrobca nesmie zabúdať predsa len na moderné prvky. A tak pre jedálenský stôl ponúka možnosť rozloženia a to veľmi jednoduchým spôsobom vďaka kvalitnému mechanizmu a v ponuke samostatných dielov kolekcie Dax nechýbajú ani televízne stolíky, svojimi rozmermi prispôsobené moderným televíznym prijímačom. Potrebné pre umiestnenie lcd obrazovky.

Spoznali by ste, že televízny stolík nie je vyrobený z masívu? S ohľadom na čoraz väčšie využitie súčasných materiálov pre výrobu nábytku, rastie tiež priamou úmerou obľuba práve rustikálneho designu. Doby, kedy rustikálny nábytok bol symbolom iba "vyššej spoločnosti" sú dávno preč. Dnes s ohľadom na stále dostupnejšie ceny týchto luxusných kolekcií, sa rady zákazníkov rozširujú. Rustikálny nábytok z Francúzska je pre nás pre všetkých. A portál Nábytok Aldo ako dlhoročný predajca nábytku z Francúzska, Dánska, Holandska a Nemecka, už niekoľko rokov dováža nábytok až k vám domov úplne zadarmo. Aj tak mohutné diely, charakteristické pre kategóriu rustikálneho nábytku. Hmotnosť ani kilometre u nás nerozhodujú.